Co si o tom myslet ? - podruhé

 

 

Netěší mě, že se zde musíme věnovat tomuto nepříliš reiningovému tématu.

Možná jste četli reakci pana Michala Petlana na článek "Co si o tom myslet ?" z tohoto webu. Pokud ne, můžete si jej přečíst zde .

Působí přesvědčivě a sebejistě? Pokud si přečtete následující řádky, třeba vše uvidíte v novém světle.


Pan Petlan doufá, že podklady svědčící o tom, že existuje spojitost mezi počítačem registrovaným na jeho jméno a zmiňovanými příspěvky, byly získány nějakým nezákonným způsobem a tudíž nebude možné je použít. Celá věc je však velmi jednoduchá a prostá.

Poněkud paradoxně může vypadat fakt, že podklady pocházejí přímo od pana Petlana, a je více než pravděpodobné, že je mnozí z vás naleznou ve svém počítači.


Pro pochopení situace bude asi vhodné vysvětlit několik pojmů.

Počítače připojené v internetové síti se přihlašují nebo možná lépe řečeno identifikují číselnou adresou (IP adresa), která má podobu čtveřice nejvýše trojciferných čísel oddělených tečkou (např. 0.0.0.0). Tímto číslem se tedy počítač ohlašuje síti.

Diskuzní rámce použité na www.reining.cz poskytuje jako službu jeden servisní server. Uživatel může tuto diskuzi vkládat do svých stránek, může nastavovat velikost, barevnost prezentace, může příspěvky mazat, nemůže je však upravovat. Tento servisní server zaznamenává IP adresy počítačů, ze kterých byly příspěvky odeslány.

Používání emailů je dnes zcela běžnou formou komunikace. Každá odeslaná zpráva obsahuje (i když tyto informace nejsou uživateli běžně zobrazovány) i cestu, kterou email ke svému adresátovi prošel, časy a jména (nebo IP adresy)severů, které si ji předávaly. Samozřejmě je zde zaznamenáno z jakého počítače byla zpráva odeslána.

Připojuji několik kopií dokumentů, které si můžete prohlédnout.

Na prvních třech obrázcích je kopie záznamu poskytovatele diskuze a ukazují číslo počítače, ze kterého byla zpráva do diskuze odeslána. Čtvrtý obrázek ukazuje část hlavičky emailu, který mi odeslal pan Petlan v létě 2004 jako hlasování do ankety o "koně roku 2004", i s číslem počítače, ze kterého byl odeslán. Tento údaj byl se stejným výsledkem ověřen i na dalších emailech pocházejících od pana Petlana . Originály samozřejmě existují a není problém je předložit, na tomto místě to však není technicky možné.


Nadále se zde budeme věnovat už jen reiningu, který máme všichni tak rádi.

P.S. diskuze věnovaná soutěži "Ride & Slide 2005" bude na titulní stránce už jen několik dní, vzhledem k tomu, že tato soutěž již skončila, nahradí ji nové témaJH