Co si o tom myslet ?

 

 

Dnes přicházím s tématem, které mne příliš netěší, ale co dělat, i takovým věcem se nelze vyhnout ...

... již nějakou dobu se v diskuzích na tomto serveru "objevují účastníci", kteří ve svých příspěvcích jsou nepřátelští, nenávistní a útoční. Toho jste si jistě již všimli. Co však nevíte a nemůžete vědět je skutečnost, že všechny tyto "příspěvky" přicházejí z jediného počítače, a že tudíž autorem těchto příspěvků je s největší pravděpodobností jediná osoba (nebo velmi úzká skupina osob).

Podivná osoba se do diskuzí zapojuje již řadu měsíců, poctila nás mimo jiné poznámkami typu "Reining.cz hnízdo zla" a podobně.

V určitém období se zdálo, že jsou některé příspěvky záměrně psány jazykem, který vyvolával pocit, že jej píše jiná velmi známá postava reiningového dění. Je to zajímavé, sám jsem takovýto nezvyklý postup poznal na sobě, kdy se někdo pokoušel v diskuzi na serveru www.czqha.cz psát příspěvky, které vypadaly jako bych je psal já. Dokonce byly podepsány "Jaroslav". Bylo to velmi mistrně uděláno, kdybych nevěděl jistě, že jsem to nepsal, tak bych si po jejich přečtení myslel, že jsem je psal. Cílem tenkrát bylo poštvat proti mně Veroniku Cejpovou. Správce serveru www.czqha.cz tenkrát bohužel neumožnil zjistit, kdo byl autorem oněch "příspěvků". Nemohu tvrdit, že oba případy spolu souvisejí, zajímavý však je poznatek, že se u nás takové věci dějí.

Nechával jsem několik měsíců tuto situaci být, abych umožnil této osobě  "více se projevit", pouze ty nejagresivnější příspěvky byly z diskuze odstraněny. Část z těch nejčerstvějších vám nyní předkládám, abyste si mohli sami udělat závěr co si o tom myslet.

Internet je demokratické médium v tom smyslu, že je přístupné všechno všem. Objevují se tam však i ti kdo tuto svobodu chtějí zneužít. Anonymita na internetu, která je možná pro někoho tak lákavá, není absolutní a většinou je možné zjistit, kdo se za ní pokouší skrývat. Podobného věci se čas od času dějí i na jiných serverech, a proto tyto servery přistupují k omezením diskuzí na registrované uživatele (v poslední době např. Equichannel).


Díky pomoci několika přátel z reiningového prostředí se podařilo zjistit, že uvedený počítač, ze kterého byly zmíněné příspěvky odeslány,

                                            je registrovaný na jméno Michal Petlan.

Nemůžeme s určitostí tvrdit, že autorem těchto příspěvků je přímo Michal Petlan - webmaster www.czqha.cz . Rozhodně je jím však osoba, která má k jeho počítači přístup.


Kdo je touto osobou ?

Kdo cítí takovou zášť k českému reiningu ?

Kdo má zájem na znevážení serveru www.reining.cz ?


Z informací, které jsou obsaženy ve výrocích této osoby v jednotlivých diskuzích na www.reining.cz můžeme usuzovat, že  ..

.. nemá ráda Havlíka. To je jistě zcela legitimní postoj, na to má právo a těžko se na ni proto zlobit. Proč se ale snaží vytvářet pocit, že je to obecný názor například tím, že vystupuje v různých identitách, dokonce píše i slovensky (i když spíš slovensko-česky), nevím. Určitě by se našel jiný způsob jak to dát Havlíkovi najevo, než takto "otravovat" server přátel reiningu. Možná jí vadí Reining.CZ jako takový, třeba by byla ráda, aby jste tento server nečetli, možná, že by byla ráda, abyste raději četli nějaký jiný. Těžko soudit.

.. vystupuje pod různými jmény, napadá a osočuje autory příspěvků, snaží se je tak "vyhnat z diskuze".

.. zdá se, že někdy volí jméno podobné známým osobám z řad reinerů - takto byly postiženy například Markéta Zezulková a Eliška Zimmermannová. Chce je tak snad zdiskreditovat ?

.. z nějakého důvodu cítí potřebu urážet české reinery . Za co jiného považovat prohlášení, že "na Ride & Slade 2005 nepojedou žádní reineři, protože žádný nemáme, ale pojede tam pár těch, co si reineři říkají". Není jednoduché se "pomalu a nenápadně zařadit mezi českou reiningovou špičku", k tomu je potřeba skutečně něco umět. A o tom, že tato špička existuje vůbec nepochybuji, věřím, že ani vy ne.

.. z nějakého důvodu by ráda zpochybnila věrohodnost organizátorů "Ride & Slide 2005", když předhazuje poznámky o tom, nebudou-li mít někteří účastníci této soutěže nějaké výjimky.

.. žárli na organizátora "Aukce koní na Čeladné", když se snaží tuto akci znevážit pohrdavými poznámkami na jeho adresu. Možná má ambice něco podobného sama organizovat a vadí jí konkurence.

.. pohrdá zřejmě plemenem PH a pokud se někde objeví takový kůň za vyšší cenu, tak ji to pobouří. Není to snaha vytvářet atmosféru pohrdání "malovanými koňmi"?

.. příliš si neváží WRC a CZRHA, ale z nějakého důvodu je pro ní "shaw quartrů taky takovej svátek", sympatizuje tedy s QH. Těžko říci, co je příčinou nesympatií k uvedeným organizacím. Možná neúspěch na soutěži, možná nemožnost tyto organizace ovládnout. Pravé důvody mohou být ale i jiné.

.. cítila potřebu "zpražit" Terezku Klausovou, která zcela správně upozornila na chybu v jednom článku,  poznámkou "kdo ví s čím jste se tam fotili ...". Zřejmě ji dráždí každý, kdo dá najevo, že o amerických koních hodně ví nebo má osobní zkušenosti se známými koňmi, třeba by si přála být ona tou jedinou kvalifikovanou autoritou.

.. zajímavé je, že poznala na fotografii Todda Bergena, ale nepoznala Hanka Wiescampa. Zdá se, že něco ví o zahraničních reinerech, příliš se asi neorientuje mezi chovateli QH.


Ať už je tou osobou kdokoliv, je zřejmé, že jejím hlavním cílem bylo škodit, a to je opravdu politování hodné. Mnozí z nás věnují reiningu velké množství času a energie. Pro drtivou většinu z nás je to hobby, které nám přináší radost a relaxaci ve volném čase. Nenechme si čas, který svému oblíbenému sportu věnujeme, takovými osobami otrávit.Opis části diskuze ... příspěvky, které přišli z jednoho počítače jsou označeny červeně

 

Podívejte se jak probíhala diskuze určená na podporu "Čeladná Ride & Slide 2005"...

... příspěvky řazeny opačně než v originální diskuzi na serveru

JH: Vzhledem k tomu, že soutěž "Ride & Slide 2005" v Čeladné je první soutěží NRHA na našem území, chceme pomoci všem kdo se chtějí této soutěže zúčastnit s vysvětlením možných nejasností, či řešením případných problémů s vaší účastí na soutěži. Až do dne konání uvedené soutěže je tedy tato část Reining.CZ vyhrazena pro podporu této soutěže. Pokud ještě nemáte vyřízenu veškerou dokumentaci potřebnou k účasti na této soutěži, je nejvyšší čas se do toho pustit. Nezoufejte, není to takový problém, pomůžeme vám.
veK: sice to není problém to všechno vyřídit, ale udělat všechny transfery a registrace nějakou dobu trvá, takže vaše představa, že to za 3 neděle v NRHA stihnou je odvážná. Na tohle jste měli upozornit daleko dříve.
JH: Rozumím vaší připomínce, v praxi vím, že vyřízení členství v NRHA trvalo až do doručení čl.průkazky 9 dní (s vyjimkou ledna, kdy byl velký nápor plateb a většina pracovníků NRHA byla na dovolené). Na zahraničních soutěžích bývá zpravidla možné vyřídit většinu záležitostí na místě, včetně plateb příslušných poplatků. Bude-li tato možnost i na Čeladné nevím, zeptáme se pořadatele.
veK: možná máte pravdu, ale 9 dní se mi zdá málo i na samotné doručení obálky poštou tam a zpět ... tak jako tak je nejvyšší čas na to začít pracovat
IF: Mohu startovat na půjčeném koni ?
JH: Na půjčeném koni můžete startovat ve všech třídách ČJF a ve třídě Open NRHA. Nezapomeňte, že majitel koně musí být také členem NRHA.
Martin: Mohu se soutěží nRHA zúčastnit pouze s koněm plemene QH ?
 EP: Súťaží NRHA sa môže zúčastniť kôň akéhokoľvek plemena, avšak samozrejme musí mať Competition license vydanú americkou NRHA. pričom aj vlastník koňa musí byť členom NRHA. Competition License stojí USS 25,- a ročné členstvo NRHA stojí USS 60,- Možno Vás prekvapí, že odpovedám ja, ale p. Havlík ma požiadal, aby som tento týždeň pokiaľ sa dá odpovedala na dotazy, pretože on je mimo a k internetu sa nedostane.
Maka: to že je pan Havlík mimo už sme si všichni asi všimli ... už je to totiž delší dobu
Verca to MAKA: Jak to myslíš, že je mimo?  
hajs: já s MAKA mohu len súhlasit ... vy čo to nechápete si sedíte na vedení ... dovi ...
MAKA: to je jedno jak to myslím ... ti co vědí, tak mi rozumí ...
Tereza Klaus: Ahoj všichni! Chtěla bych jen říct,že jsem si četla březnové jezdectví a bylo tam,že Genuine Doc zemřel v roce 2003. Myslím si,že ještě nezemřel,alespoň nic nevím, ale vím jistě,že nezemřel v roce 2003,protože v roce 2004 v listopadu(před 5 měsíci) jme byli v americe (PeJaKaBaTe)skupina a s Genuinem Docem jsme se fotili.
Edward: kdo ví s čím jste se tam fotili ...
EP to Terezka Klaus: Ahoj Terezka, máš pravdu, čo sa týka Genuine Doc, my sme tiež navštívili v decembri 2004 pár texaských rančov a medzi nimi i ranč Carol Rose v Gaineswille, kde sme videli tohoto nádherného žrebca a urobili si fotky s ním.
silvie: Jako autorka článku se omlouvám za chybnou informaci, která vznikla při překladu článku zahraničního
Míša Z.: Tak již vše vysvětleno, prosím můžeme se vrátit k tématu NRHA? Ostatní diskusi směřujte prosím nahoru. Chtěla bych se zeptat, kdo z reinerů se na Čeladnou chystá. Díky moc za informace.
Alfonz: z reinerů tam prej nikdo nepojede, protože žádný nemáme, ale pojede tam pár těch, co si reineři říkají
Pipi: Nevíte někdo jaké původy se na této aukci objeví? A kdy se vyhlásí další soutěžní anketa
PH: Katalog koní, kteří budou na aukci: odkaz » nebo odkaz »
jan: to jsou slušný pálky za ty koně ... tam bych si koupil akorát tak limonádu
Monika: Tiskovy sotek se dostal i dl , chtela bych jen uvest na pravou miru ceny nasich koni, ktere byly predvadeny na 3.aukci v Celadne.
Monika: Ceny nasich koni byly chybne uvedeny, uz jsme to opravili.
alojz: to MONIKA > no nevim, furt je tam nějakej 2letej paint za 15.000 EURO ... to je dobrej vtip
Monika: to Alojz: Tak nevím, ale za 15 000 EUR jsem zadneho Painta nenasla.
alojz: pod č.7 je vyvolávací cena 450.000kč což je 15.000 EURO ... jenom jestli koukáme na to samé ?
Monika: to Alojz: pod c.7 je 210 000 kc. Bylo to uz opraveno. Jinak diky za vsimavost.Je videt,ze to lidi zajima.
hreft: Uzávěrka přihlášek na "Čeladná Ride & Slide" je 2. května 2005!!!
JH: Svou účast na "Ride & Slide 2005" v sobotu verbálně potvrdil dlouholetý známý trenér českého reprezentačního týmu Chuck Klipfel
jak: tak hlavně aby nezapoměl poslat tu přihlášku do té uzávěrky ... nebo bude mít vyjímku ?
JH: Současně s možstvím přihlášek na soutěž, dorazily na Čeladnou i známé trofeje pro vítěze soutěží NRHA - bronzové sošky. Věřím, že vám je brzy ukážeme na fotografiích.
JH: Organizátoři soutěže "Čeladná Ride & Slide 2005" odvedli při přípravě a propagaci této akce skutečně obdivuhodnou práci. Z tohoto hlediska nemá v ČR obdoby. Určitě se přijeďte podívat, bude to pěkný sportovní svátek našeho onlíbeného sportu.
CK: tak to soulasím, propagaci bylo moc dobrá, kam se hrabe WRC a CZRHA ... tohle je hodně dobrý, v podstatě je shaw quartrů, taky takovej svátek, ale jinýho druhu
JH: Jen pro doplnění, myslím, že už je všem jasné, že soutěž "Čeladná Ride & Slide 2005" je reiningovou soutěží pořádanou podle pravidel NRHA a schválenou touto organizací. Není ji možné zaměňovat za soutěže pořádané jednotlivými chovatelskými asociacemi. Soutěže NRHA jsou přístupné pro všechna plemena koní.
max: to ví podle mě každej ... dobrý den.
max: mimochodem kdo psal o chovatelským asociacích ? WRC a CZRHA přece nejsou chovatelské ...
JH: Na tomto místě nemáme ambice hodnotit jednotlivé organizace, byť WRC a CZRHA pro westernový sport mnohé udělaly. Cílem je pomoci zájemcům o reining zorientovat se v problematice, která je v ČR novým fenoménem, a která si jistě najde své místo v kalendáři našich reiningových soutěží. Tím mám namysli soutěže NRHA, které jsou v našich podmínkách novinkou. Vraťme se tedy k tématu, tj. "Čeladná Ride & Slide 2005".
Martina: V programu na nějaké závody jsem viděla slovo WARM UP. Co se tím myslí ?

JH