FEI CRI-B 12.8.2005 Nová Amerika

 (22.8.2005)

 

 

 

Od soutěže CRI-B na Nové Americe uplynulo již několik dní. Stále vám však dlužím reportáž a fotografie z této akce. Tak tady jsou ...


Výsledky této soutěže již byly dávno zveřejněny, a tak jistě všichni vědí, že vítězem se stal Lukáš Jirák a "SR Sweet N Low", na druhém místě Klára Šálková a "Smart Chiconita", třetí Ika Machalíková a "April Doc O Lena".

Po sečtení bodů získaných za umístění v soutěži získal právo reprezentovat ČR na "World Reining Masters 2005" Lukáš Jirák.

Dalším důležitým cílem této soutěže byla možnost získání individuální kvalifikace jezdců na "Světové jezdecké hry 2006" do Aachen ( tj. na dvou soutěžích FEI získat min. 67 bodů na jednoho rozhodčího). To se podařilo Lukášovi, Kláře a Ice, stačí jim tento úspěch ještě jednou zopakovat na další soutěži FEI.  Ivanu Černochovi nešťastně unikl kvalifikační limit o 0,5 bodu.

Specialitou soutěží FEI je u našich jezdců neoblíbená veterinární přejímka spojená s předvedením koně v kroku a klusu. Vybral jsem pro vás několik fotografií z této části soutěže, protože je u nás k vidění málokdy. Jezdci musí předvést svého koně veterinárnímu delegátovi a rozhodčím na vyznačené trase (viz.kužely).

Trochu nešťastně se nám povedlo umístit zkoušku vedle padocků s klisnami, což některým hřebcům působilo potíže. Je to poučení i pro organizátory.

Vidíte, že Aleks dokáže být rychlý i "po svých" ...

Rozhodčími soutěže byli Klaus Fock a Sylvie Katschker (Rakousko) ...

                                                                                                                  ...  pohár pro vítěze byl nádherný, ale tak těžký, že jej Terezka sotva unesla

Myslím, že soutěž dopadla úspěšně, a že na další, která bude 22.10.2005 se zase uvidíme.

 

No a tuhle fotografii jsem prostě nemohl vynechat.

Nesouvisí sice přímo se soutěží, byla pořízena na opracovišti,

není to také žádná "Marlboro Country",

když jsem ale viděl ten nádherný výraz hlubokého klidu a uvolnění,

neodolal jsem se s vámi o ni nepodělit.

 

 

 

 

 

 

foto Kasia Pec

        Zuzka HavlíkováJH

P.S. musím přiznat, že trpím nedostatkem fotografií z MČR ČJF. Četl jsem v diskuzi, že je leckdo má. Nebuďte sobci a pošlete je sem.