,,Ride in Colours 2006"

 

 


NRHA Czech a Lovecká chata

pro vás připravily zřejmě poslední westernové závody v sezoně 2006. Budou se konat  v Horce u Olomouce poslední víkend v říjnu ...

... poslední soutěž sezony, poslední příležitost získat cenné trofeje, poslední příležitost setkat se s přáteli dříve než napadne sníh.

Proč "Ride In Colours" /Jezdit v barvách/?

Vždyť je přeci podzim, a to je svátek barev. Ale nejen to i program bude "barevný" ...

... předně půjde o závody reiningové a to o další letošní "NRHA approwed show", tzn. reiningové závody schválené přímo americkou NRHA (National Reining Horse Association), organizací zaštiťující disciplinu reining po celém světě! Tato mateřská asociace, která letos oslavila své čtyřicátiny, registruje reiningové koně (jakékoliv plemeno - i odtud ten název pro show - quartery, painty i appaloosy - na barvě (ne)záleží) nejen z USA, ale z celého světa, a také reiningové jezdce a majitele reiningových koní. Ve své databázi pak vyhodnocuje veškeré výsledky ze soutěží, jak koní - tak jezdců z USA, ale i z celého světa. Kdo to myslí s reiningovým sportem vážně, určitě je členem NRHA USA a jeho kůň je v NRHA registrován! Pro všechny registrované jezdce a koně má pak NRHA jednotné měřítko - a to jsou vyhrané peníze. Ty se připisují na konto jezdce i koně. Jezdci se svými koňmi (všichni jezdci i majitelé koní musí být členy NRHA a předvádění koně musejí být registrováni u NRHA) se mohou účastnit této soutěže v několika vypsaných třídách. V případě ,,Ride in Colours" jsou to třídy: Open, Intermediate Open, Non Pro, Intermediate Non Pro, Youth 13 & Under, Youth 14 - 18. Pro výherce jsou připraveny kromě finančních výher i originální trofeje a plakety ...

... ostatní reiningové třídy jsou otevřené všem reinerům, bez ohledu na to, jsou-li držiteli jezdecké licence ČJF nebo WRC. Stručně řečeno, současná reiningová elita ČR tu jistě bude k vidění.

... reining má ale ještě další "barvu", kterou u nás stále příliš neznáme - FREESTYLE REINING - na ten se můžeme opravdu těšit, neboť AUTODEMONT CUP získá reiner s nejvyšším součtem score z reiningu a Freestyle Reiningu.

... připouštím, i když nerada, že nejen reiningem živ je jezdecký sport, a tak další "zářivou barvou" soutěže bude speciální disciplína "Extreme Trail", která jak věřím přiláká naše trailové specialisty.

... pro naše kamarády, kteří jezdí na koních stejně rádi jako my, ale musí přitom překonávat daleko více překážek, připravilo sdružení Šemík soutěž v ParaWesternu. Přijďte se podívat a fandit těm co dokáží to co dokáží.

... poslední závody v sezoně, to musí být hlavně zábava a zábava. Proto Lovecká chata připravila bohatý doprovodný program a do něj dobře zapadne i další specialita - FREE FREESTYLE REINING. Tuto soutěž budou hodnotit diváci a vítězem bude ten, kdo je nejvíce zaujme, nebo nejlépe pobaví.

... večer tanec, víno, zpěv

 

Když se podívám zpátky na to co jsem napsala, vidím, že jsem nápadně často použila slovo "poslední". To ale není návod k zasmušilosti, či snad k podzimní nostalgii. U nás doma v krbu už sice už praskají první hořící polena a zahánějí chlad, který se začíná nepříjemně vkrádat, koně "přemýšlejí", že už by to asi nebylo špatné nasadit zimní "kožíšek" ...

... ještě jednou ale letos vyjedeme, do Horky, letos naposled !!!

 

Eliška Zimmermannová

 

více informací zde