Who Is Pavel Orel ...

 

 

Pavel Orel ...

 

Věk:              17

Stav:             svobodný

Působiště:     Ranč „OREL“, Česká Ves, Jeseníky

Země:           Česká Republika

 

 

I přes své úspěchy se vůbec nezměnil a dál zůstává milým, usměvavým a na první pohled možná trochu tichým klukem, který se ale ve společnosti svých známých a přátel vždy dostatečně rozpovídá a je i velmi zábavný. Všechen svůj čas věnuje koním, ale když mu náhodou zbude volná chvilka,  vypraví se na ryby.

 

Dokázal získat za krátkou dobu hned několik mistrovských titulů, což svědčí nejen o jeho kvalitách, ale i o tom ,že o něm ještě určitě hodně uslyšíme. Lidé, kteří ho jako první seznámili s westernovými koňmi a stylem byli Zezulkovi z Appa ranče, Hynek Fister a Tonda Solanský. Dál se pak učil na kurzech pořádanými Tomem Zajacem. Ale přelom přišel, když se dohodl na spolupráci s Karlem Kubatou, který je jeho trenérem, spolu i s Ivanem Černochem. Vždy před závody si vezme několik dní volna ze školy a pilně trénuje na Nové Americe, jeho skvělou formu jsme mohli všichni vidět v letošní sezóně 2004 a já věřím, že ta příští bude ještě lepší, kdy má Pavel v plánu se představit i na Evropských kolbištích, takže držíme palce!!!

 

Pavel dokonale zvládá svůj nabitý program, kdy pendluje mezi Kladrubami, kam chodí do školy, Novou Amerikou, kde trénuje na závody a rodinným rančem v České Vsi, kde mají asi dvacet koní. Musí to být asi pěkná fuška, ale rodiče mu samozřejmě ve všem pomáhají.

 

Aktivně se ještě stíhá věnovat Juniorskému výboru WRC. Tady se dělí o své zkušenosti, ochotně radí a pomáhá začínajícím mladým jezdcům. A všem mladým jezdcům vzkazuje: „Měli byste chodit na kurzy, nikdy to neuškodí. Důležité je nejen trénovat, ale snažit se s koněm dosáhnout lepších a lepších výsledků a dávat si vyšší cíle. Neurčit si jen jeden a na něm skončit.“

 

Co Pavel asi moc nemá rád, je moderování a mluvení nahlas. Po soustředění juniorů v Tetčicích a letošní Valné hromadě WRC už ale zvládá bez problémů i mikrofon. Taky nerad přespinuje, zejména když o něco jde – jako třeba jednou v Polsku. Pavle, můžeme tě uklidnit, jiným už se to stalo také, a ne jednou!

 

Výsledky:

 

2003 – Champion ČR Reining Mládež (Mistrovství ČR CZRHA)

           Champion Wooden Trohpy Reining Mládež

           Res.Champion Reining Mládež (Mistrovství ČR WRC)

2004 – Champion ČR Reining Futurity Open (Mistrovství ČR CZRHA)

           Champion ČR Reining Mládež (Mistrovství ČR WRC)

 

... pěkné chvilky z Pavlových cest za reiningem ... s Hollywood Dun It a u Joe Hayese

 

Jana Kytková

Míša Zachová

foto archiv rodiny Orlových

/listopad, 2004/