Vítězka NRHA Derby Open ...

 (6.6.2006)

 

... opět po čase se ozvala Janina Kytková, tentokrát s informací, která potěší všechny jezdkyně.


 

První žena v historii vyhrála NRHA Derby Open

 

Už v době kdy Kelly Zwiefel, první žena, která vyhrála NRHA Derby, vyrůstala v Evansville, Wisconsin, byla jasně rozhodnuta, že se stane trenérkou koní. Její rodiče z toho tehdy nebyli příliš nadšeni.

 

Po absolvování University of Wisconsin, kde studovala obor Equine Science program, začala pracovat u uznávaného trenéra Jacka Brainarda. Při práci pro Brainarda se seznámila klukem jménem Pietro Artinghelli a s ním se vrátila do jeho rodné Itálie. Zde v průběhu osmi let Kelly a Pietro pracují pro Roberta Cuoghi, na jeho ranči Impresa Agricola Cuoghi chovají a trénují vítěze. Na evropských soutěžích vyhrála Kelly s hřebcem Master Snapper přibližně 50.000 Euro. Kelly a Pietro usoudili, že je správný čas, aby se vrátiti do USA. A opravdu, nemohli si vybrat lepší dobu….

 

V sobotu dne 20. května, se stala Kelly, ve svých 34 letech, v historii první ženou, která vyhrála NRHA Derby Open a její hřebec Master Snapper (Snapper Cal Bar) první kůň v historii, který se narodil a byl vytrénován v Evropě. Jejich skóre bylo 232 bodů. Ale Kelly má další zápisy v knize historie NRHA, je prvním jezdcem, který vyhrál na Derby kategorie: Open, Intermediate Open a Limited Open.

 

Kelly rodiče i ostatní členové rodiny jí při jízdě hlasitě povzbuzovali. „Tohle je poprvé, co mě viděli na závodech“ říká. Kelly byla povzbuzována nadšenými diváky, už když vcházela do středu kolbiště, ale ovace obecenstva ve stoje jí čekali při závěru její jízdy. „Ovace ve stoje, nádhera. Je to opravdu skvělé a jsem šťastná, že mě viděla moje rodina“.

 

Kelly a Master Snnaper se vrátí do Itálie a plánují se zúčastnit NRHA závodů, Americana v Německu a Mallorca Western Festival ve Španělsku.

 

 

podle Euroreining připravila Jana Kytková