Horký zprávy z Horky ...

 (20.10.2004)

 

... určitě jste už zaslechli zprávy o tom, že v Horce nad Moravou (u Olomouce) existuje jezdecký areál - "Lovecká chata" pana Sedláčka ...

 

 


 

Míša v katedrále aneb horký zprávy z Horky
 
Celkově vzato, výlet stál za to. Konečně se mi podařilo navštívit Horku u Olomouce, kde je uprostřed lesa království pana Sedláčka a všech členů WRC Lovecká chata. Byla jsem tam opravdu poprvé, takže nepamatuji úplné začátky, kdy se budovaly stáje, nová terasa s grilem a další zázemí. Kromě minigolfového hřiště a stylové restaurace mě velmi zaujali místní koníci. Já jsem zase zaujala hlídací kozu jménem Bára - počkala si na vhodnou příležitost a symbolicky mě trkla (Veronika mi říkala, dej pozor:-)  Hlavním důvodem mé návštěvy v Horce byla nová "katedrála", proto jsem se nemohla dočkat, až ji spatřím. Kolem minirybníčku jsme ušli pár kroků na palouk a zde se majestátně tyčila vzhůru k nebesům zbrusu nová jezdecká hala. Nadchla mě, tak mi dovolte mi pár vět o ní.

 Nová hala má rozměry 28x72 m a svým architektonickým stylem úžasně zapadá do romantické přírody a okolí Lovecké chaty. Použitým materiálem je samozřejmě dřevo, hala je stavěna ve stylu katedrály - její krov je samonosný, bez příčných trámů. Díky tomu se podařilo docílit fantastické výšky 15,5m. Návaznost haly na stávající venkovní kolbiště je velmi praktická - vzdálenost mezi ním a halou je pouhé 2 metry!  Připravuje se zázemí pro hlasatele a diváky, vše domyšleno do posledního detailu.

I když vytrvalé deště poněkud zbrzdily celý projekt, od pondělka na stavbě pracuje kolem 30 lidí, kteří pokračují mílovým tempem. Je vidět, že pan Sedláček pokud se do něčeho pustí, chce to mít opravdu dokonalé. Tím, že se rozhodl někdy v srpnu, že halu postaví, zdolal asi český westernový rekord ve stavění hal na zelené louce. O tom, že celý areál bude mít i jiné využití než pro westernové závody není pochyb. Ovšem reining v rozpisu akcí určitě nikdy chybět nebude!

MZ

 


 

Pokud se Míše podaří zkrotit kameru, tak přidáme nějaké foto !!!

 


ledacos se můžete dozvědět na www.wrcloveckachata.cz