Kozlovice - "The New Home of Chiconita" ...

 (15.3.2006)

 

... pojďte nahlédnout do nového tréninkového centra, ve kterém najdete řadu známých tváří.


Ano, Smart Chiconita má nový domov (a nejen on)

... a tady už "vykukuje" ze svého nového prostorného boxu

Kozlovice ... nevím, ale myslím, že toto slovo ještě nedávno pro reinery neznamenalo vůbec nic. Dnes však již většina lidí zajímající se o reining tuší, nebo i ví, o co jde.

V květnu loňského roku proletěla po republice překvapivá zpráva, že Klára Šalková opouští Čeladnou. To čekal asi málo kdo. Před příchodem Kláry byl tento areál málo známý a po několika letech jejího působení na Čeladné se zdálo, že areál ožil a dostal se na "reiningovou mapu". Majiteli však tento stav nevyhovoval, a tak se rozhodl vypovědět nájemní smlouvu na pronájem svého areálu. Loňský "MEC" byl tak poslední akcí, která byla v tomto areálu uspořádána.

Pro Kláru tedy nastala velmi nesnadná situace. Najít nový areál, vytvořit v něm podmínky pro chov i trénink, a přestěhovat sem všechny koně své i klientů.

Teprve v říjnu se podařilo dokončit jednání o nákupu pozemků a objektu bývalého kravína v Kozlovicích (asi 15 km od Čeladné, 10 km od Frenštátu p.R.) a bylo rozhodnuto ... budeme se stěhovat do Kozlovic.

No, snadno se to píše, ale mnohem horší to bylo realizovat. Objekt byl v neobyvatelném stavu, chyběly ohrady pro koně, ustájení koní ... zkrátka hrůza. Nikdo, s kým jsem v té době mluvil, nevěřil, že je možné, aby se do konce ledna do tohoto areálu nastěhovalo celé tréninkové centrum. I když vlastně věřil ... Klára.

Začala bitva s časem, stavebními firmami i nepřízní počasí Beskydské zimy. Klára se do ní vrhla se zarputilostí vojevůdce s vědomím, že "jediná cesta, která existuje, je ta kupředu".

A světe div se, na konci ledna se stěhovalo.

Dnes už to zde vypadá hodně jinak, než před 5 měsíci. Stáje byly vyklizeny a opraveny, bylo nainstalováno 35 boxů. V podkroví byl postaven nový byt, prodejna a kanceláře, v přízemí klubovna, šatny, sklady, sedlovna, připravuje se stavba kryté haly, atd..

Nedá se to říct jinak, "neuvěřitelné se stalo skutečností". Každý, kdo někdy něco stavěl, takový výkon musí obdivovat.

"... ať se vám Kláro, Brendo, Chiconito ve vašem novém domově hodně líbí."


Fotografie, které vidíte jsou z konce února. Bohužel mi v průběhu návštěvy došly baterie ve fotoaparátu, tak můžete vidět pouze záběry venkovní, pořízené telefonem. Nevadí, o to víc budete překvapeni až do Kozlovic přijedete a podíváte se dovnitř.

... jistě si dovedete představit jaká to byla hrůza ještě před 5 měsíci

... prozatimní venkovní boxy pro hříbata a mladé koně

... tady bude stát nová krytá hala, pohled na ohrady (nevím přesně kolik, ale hodně akrů)

... no a tady je doklad, že se pořád trénuje, podařilo se mi vyfotit zdejší "tajnou zbraň" pro nácvik pěkných pravidelných kruhů ... kruhy vyšlapané v hlubokém sněhu

 

P.S. Klára říkala, že nad ohradami na kopci je obrovský staletý strom, který jí dává sílu a energii. No, asi si tam taky zajedu "cucnout".


Jaká bude budoucnost areálu v Čeladné není úplně jasné, zdá se však, že soutěže se zde již konat nebudou.



JH