Kurz s Esther Weber v Horce n. Moravou ...

 (10.4.2005)

 


 
Kurz s Esther 1. - 3. 4. se vydařil
 
Tři krásné dny strávili westernoví jezdci v Horce u Olomouce se známou trenérkou a jezdkyní Esther Weberovou. Kolem 50 diváků a dvakrát 6 účastníků na koních se vystřídalo na pátečním i víkendovém kurzu. Díky slunečnému počasí se kurz nakonec místo v hale odehrával venku. Spektrum jezdců bylo široké - od rekreačních, přes juniory až po závodní jezdce na koních různého věku. K vidění byla  práce s mladými koňmi, u pokročilejších došlo na cvalové přeskoky, nechyběla příprava ze země a lonžování. Vítanou novinkou pro všechny byla péče o koně a úprava na závody. Chtěla bych tímto moc poděkovat Esther Weberové za báječný kurz, plný informací užitečných pro jezdce i koně. Její profesionální, ale kamarádský přístup ocenili všichni přítomní - a že mezi nimi byli i mistři ČR a SR! K tomu nádherné prostředí a skvělé zázemí areálu Horka - Lovecká chata. Taky díky za pomoc Janě Mičolové, Verče Jahodové a Lence Némové. 
Míša Zachová, foto Jiří Zach
 
 
Přidávám několik ohlasů,více informací se dočtete v květnovém Jezdectví:
 

Pavel Janeček, Hradec nad Moravicí

Bylo to přínosem určitě pro každého, myslím si i pro zkušenější jezdce a hlavně pro nás amatéry. Líbí se mi, že Esther do toho dává všechno co má, že si nenechává něco pro sebe. S tím jsme se ještě nesetkal, někteří sice řeknou A, ale neřeknou B. Ona to vysvětlí od začátku do konce i pro laiky. Jinak areál se mi opravdu líbí, hala je konstrukčně řešená moc pěkně, prosvětlená,  líbilo se nám i zázemí, ubytování.

 

Martina Krajcarová, Brno Ořešín

Mně se kurz líbil moc, přinesl mi spoustu nových informací, jak trénovat a pracovat s koněm. Esther výborně opravila moje chyby, které jsem si vůbec neuvědomovala, takže jsem byla velmi spokojená. Areál se mi moc líbí, škoda že nám „nevyšlo“ počasí na tu halu :-), ale bylo nádherně.

 

Pavla Rafajová, Slovensko

Myslím si, že lektorka je na úplně vynikající úrovni. Velmi se mi líbí, že umí pohotově a odborně odpovědět na otázky, které jí lidé dávají. Také to,  že se snaží pokrýt celou škálu, od začátečníků, přes práci s mladým koněm, až po nás, kteří máme vážný zájem o závody a sport. 

 

Lucia Celecová, mistryně SR, Slovensko

Já mám stejný názor. Rádi bychom Esther uvítali i na Slovensku, protože doopravdy ví, o co v tomto sportu jde. Což někteří někdy ani nemají tušení. Ještě musím říci, že se mi velmi líbí, že začíná „parellim“, protože to u nás také funguje – nejprve komunikace ze země a potom nějaký sport.

 Míša Zachová