"Last Slide 2004" Čeladná ...

 (10.10.2004)

 

... jak už jsme informovali my i další media zabývající se reiningem, připravuje FEI vyvrcholení letošní reiningové sezóny na turnaji World Reining Masters 2004 v Oklahoma City,  souběžně s letošní FUTURITY. Na tuto akci se kvalifikují vítězové mezinárodních závodů kategorie CRI, které ovšem musejí být organizovány v zemi, která má zájem své zástupce na Masters vyslat.

Myslíme si, že pro český reining by největší reklamou a deklarací skutečnosti, že u nás máme jezdce a koně, kteří se v zahraničí neztratí, byla účast českého jezdce na uvedené prestižní akci. Proto jsme usilovali po několik posledních týdnů o možnost vyslání českého zástupce na Masters 2004. Původně jsme doufali, že bude možno využít výsledky MČR 2004, ale to možné nebylo, neboť zde nebyly splněny požadavky FEI - především dostatečné množství zahraničních rozhodčích.

 

Abychom tedy mohli vyslat našeho "reiningového velvyslance" do Oklahomy bylo nutné urychleně uspořádat nové závody. To se podařilo prosadit a FEI povolila uspořádání mezinárodních reiningových závodů kategorie CRI s názvem

 

"Last Slide 2004" Čeladná

 

Pravda je, že tento závod je organizován "na poslední chvíli" tak, aby byla splněna podmínka uspořádání kvalifikačních závodů do 15.října, a pravděpodobně to budou jen velmi malé závody. Přesto je to jednoznačný úspěch a vítěz bude mít právo jet do Oklahomy bojovat titul "World Reining Master" a o 100.000 USD.

 

Neumíte si představit co to znamená uspořádat mezinárodní závody uznané FEI. Já už si to teď představit umím a mohu vás ubezpečit, že je to hrůza. Právě proto patří obrovský dík paní Pellarové - gen.sekretářce ČJF - za neuvěřitelně akční přístup a pomoc, a Ivanu Černochovi - manažeru pro reining ČJF - za nezdolné odhodlání a vůli pro dosažení tohoto cíle, která se projevovala i ve chvílích, kdy už ostatní propadali beznaději.

 


Z rozpisu vybírám to nejpodstatnější :

 

Název soutěže :           Last Slide 2004

Místo konání :              Čeladná

Kategorie :                   CRI-B

Termín :                       13.10.2004

 

Prezident soutěže :      Ing. Petr Julina

Show secretary :          Jaroslav Doležán

Rozhodčí :                    Sylvia Katschker

                                     George Klaus Fock

 

Pravidla :                      FEI General Regulations 20th Edition

                                     FEI Reining 1-st Edition

 

Pattern :                         #6

Počet koní na jezdce :   max.2

 

Uzávěrka přihlášek :     13.10.2004 12.00 hod.

Start soutěže :               13.10.2004 15.00 hod.

 


Další informace Show Management nebo manažer pro reining ČJF