ME Manerbio 2005 - jaké bylo ...

 (17.5.2005)

 

Od ME FEI v Manerbiu (Itálie) už uběhlo asi 10 dní. Slíbili jsme vám fotografie z místa konání, a tak je teď přinášíme. Bohužel se zatím nepodařilo od žádného z účastníků získat obsáhlejší článek, musíte se spokojit pouze s "telegrafickou" informací.

 

Představitelé FEI (Mezinárodní jezdecká federace) a zástupci organizací, které usilují o celosvětové rozšíření reiningu (viz. článek o reiningu a Olympijských hrách) dělají svou práci opravdu dobře. Nyní, tedy v době, kdy se píše historie reiningu, a kdy tento náš oblíbený sport zapouští pevné kořeny ve strukturách mezinárodního jezdeckého sportu, můžeme pozorovat zřetelný nárůst zájmu o účast na podobných akcích jako bylo toto ME v Manerbio.

Jednotlivé národní federace vyslaly do soutěže to nejlepší co mohly, a na výkonech jezdců to bylo znát. Pro jistotu zopakujeme, že se jednalo o soutěž týmů i jednotlivců. Týmy byly čtyřčlenné, do výsledků se započítávaly výkony nejlepších 3 jezdců.

Manerbio je, co do vzdálenosti, pro nás příznivější než Reggio Emilia. Nikdo nebloudil, hala prý je vidět už z dálnice. Prostředí bylo pěkné, to konečně vidíte na fotografiích, ovšem horko bylo na začátek května poměrně značné.

 Organizace soutěže byla trochu nepřehledná, neustále se měnila rozhodnutí o časovém programu a dalších organizačních záležitostech. To je v Itálii asi tradice, a tak musíte počítat s tím, že když vám někdo v 19.00 večer řekne, že váš čas na trénink na hale je od 23.00 do 01.00 hod, určitě se to během večera ještě třikrát změní a je velmi pravděpodobné, že se to dozvíte až v okamžiku, kdy vás někdo nebude chtít vpustit na halu.

 

To že se nám nepodařilo sestavit reprezentační tým a proč asi všichni vědí. Jediným naším zástupcem byl tedy Lukáš Jirák. Jeho umístění na 14. místě v soutěži jednotlivců bylo určitě dobrým výsledkem, a tak můžeme být spokojeni.

Oficiální výsledky

Týmová soutěž

Team Italy (1304,5 pts)
Team Germany (1291)
Team Austria (1286,5)
Team Netherlands (1276)
Team Switzerland (1266,5)
Team Belgium (1261)
Team France (1254,5)
Team Denmark (1230)
Team Great Britain (1221)

Soutěž jednotlivců (1.-7. místo)

Marco Ricotta (ITA) / Mifillenium (437,5)
Adriano Meacci (ITA) /OT Taris San Peppy (437)
Tina Kunster (AUT) / Lady Lena TwisT (431,5)
Jurgen Pieper (GER) / GB Jac (431)
Christian Perez (ITA) / Dualin For Me (430)
Rudi Kronsteiner (AUT) / Par Little Smokin (430)
Steffen Breug (GER) / Mercury Starlight (429)
Nico Horman (GER) /Dont Miss The Slide (429)


... italské slunce, krásná architektura, prostě bezva prostředí ... přepravník koní jedné z nejznámějších evropských stájí

... doktor výpravy Martin Saitl s Lukášem a Cat ... "česká enkláva" na tribuně ... památeční foto do rodinného alba

... veterinární prohlídka

... seznámení s halou ... všechny fotografie jsou namodralé, protože tak působilo přisvětlení ve střeše haly

... 1. kolo

... 2. kolo

... závěrečný ceremoniál, vedoucí výpravy - Ivan Černoch, Lukáš Jirák, Aleks Jarmula (Polsko) ... šťastný vítězný italský tým ...

 

Lukáši Jirákovi a Cat patří naše poděkování za to, že nás v Manerbiu všechny reprezentovali ...

                                       ... a my, kteří jsme tam teď nebyli, můžeme doufat, že se tam podíváme na podzim.

 

foto  Ivanka a Jirka Pohlovi

         Radan JirákJH