ME Appa 2004 a Bára "K" ...

 (1.12.2004)

 

Pamatuji se jak jsem někdy v roce 1998 u Brna na MČR WRC viděl malou holčičku na puntíkaté klisně s velikým břichem ... když je teď vidím spolu na fotografiích dole, tak nevím co ten čas blázní ... každopádně už tam nevidím holčičku, ale "Miss Báru Elegance" ...

... i když se v této chvíli Bára nejspíš vznáší spolu s ostatními někde nad Atlantickým oceánem ve snaze stihnout start Lukáše v OC, my se s ní vrátíme na zem a asi o dva měsíce zpátky. Bára se totiž zúčastnila ME Appa 2004 v Německu a docela se jí dařilo. Jsem rád, že našla odvahu, a po delším přemlouvání pro vás napsala jak se jí tam líbilo, co se jí podařilo a co ne.

... No, a jak si s tím poradila ? Však uvidíte sami ...


 

Ahoj všichni,

                    chtěla bych vám napsat, jak to letos vypadalo na ME Appa. Nejsem velká spisovatelka, tak se to pokusím jen krátce shrnout v pár bodech.
Místem konání ME Appa 2004 byl Vaterstten u Mnichova, hezký veliký areál s dvěmi halami.

Počasí nám bohužel nepřálo, a tak jsme  po celou dobu bojovali s deštěm i kroupami. Následně pak i s neuvěřitelným množstvím bláta (a to měl můj táta strach,  že nás nebude dobře prezentovat, když ušpinil na začátku cesty vlek od bláta, jelikož jsme hned na začátku cesty, kousek od N.A. museli projet po cestě, kde sklízeli kukuřici).


Přihlásila jsem se s JKS Miss Elegance do několika disciplín a docela se nám dařilo.

Výsledky  1.místo ve Western Pleasure, Western Horsemanshipu
                 2.místo v Trailu, Hunter under saddle
                 3.místo v Showmanship at Halter

(vše s JKS Miss Elegance ve třídě mládež 14-18let)
 

Do reiningu jsem se přihlásila s Rambo Watani, ale musím říct, že jsme měli smůlu, nevydařený přeskok nás posunul až na zadní příčky celkového pořadí.

Směla jsem startovat  jen ve třídě Junior, ve třídě Youth/mládež/ ani Non-Pro jsem startovat nemohla, protože Ramba Watani je hřebec a mě není ještě 19let. 

Ve třídě Reining Junior bylo 19 koní a ve třídě Reining Senior bylo 20 koní.

Ještě nevím jestli bude další ME Appa za rok nebo dva roky, ale určitě se budu snažit napravit reputaci českého appalooského reiningu.

Myslím, že toto jsou ty nejpodstatnější věci. Pokud by vás někoho zajímaly další podrobnosti ráda zodpovím další případné otázky.
 

 

... pro vás, Bára Konopásková

 


 

Na úspěchy další účastnice této soutěže se můžete podívat tady - Esther Weber na ME Appa .

 

JH