Chuck byl jako vždy úžasný ...

 (27.4.2005)

 

... Chuck Klipfel je u nás skutečně jedním z nejpopulárnějších reiningových trenérů a jeho kursy jsou vždy mimořádně navštěvované. Letos jako nečekaný doplněk programu kursu předvedla Chuckova manželka natural horsemanshiptak, jak jej využívají při přípravě mladých reiningových koní. A jak to viděla Martina Čmielová ? ...


Dobrý den,
důvod, proč píšu, je ten, že jsem víkend strávila na jednom ranči, kde se mi dostalo nových informací ohledně tréninku koní a ráda bych tak poděkovala všem, kteří se na tom podíleli.

Už od pátečního odpoledne 21.dubna se začali sjízdět příznivci reiningu na Novou Ameriku, aby se vzdělali a seznámili s tréninkovým programem mezinárodně známého trenéra Chucka Klipffela. V sobotu ráno vítaly nejenom hřejivé slunečné paprsky, které mimochodem vydržely celý víkend, ale i Chuckův úsměv a hlasité "Hello" diváky a jedenáct účastníků s koňmi.

Ze Zalešanského mlýna přijeli Roman a Eliška Zimmermannovi s mladými koňmi, Jirka Pohl, Karla Gabrielová (ti si přivezla koníky každý rovnou dva), Verča Cejpová a Blanka Slavíková, Terka Klausová, Lukáš Sedlák a Barča Konopásková moc daleko jezdit nemuseli...

První den se skládal z úmorných hodin strávených v sedle, kdy jsme všichni společně pilovali základy a prostupnost koníků, učili se správné komunikaci a vyslechli si zajímavé doprovodné story překládané Karlem Kubatou:-).

Druhý den začal již v 8 ráno a vytvořily se malé skupinky, kdy se jezdci dostali k největším problémům, nebo reiningovým prvkům. Výsledek byl individuální a já si myslím, že mohl být každý spokojený.

Abych to nějak uzavřela, kurz se podle mého názoru vydařil a ráda bych poděkovala teamu z Nové Ameriky za organizaci a Chuckovi za nové rady do života:-)

Posílám moc pozdravů všem a uvidíme se už o víkendu v Horce.
Martina Čmielová

P.S. Fotečky bohužel nemám:-/JH