Ranch OREL - nová tréninková hala ...

 (26.11.2005)

 

 

... výborná zpráva tentokrát přichází z Jeseníků,  podívejte se o co jde ...


"Orlíci v rozletu" ...

Je to opravdu paráda, pozorovat jak se u nás rozrůstá technické vybavení nezbytné pro kvalitativní rozvoj reiningu. Dnes už všichni vědí, že reining je v České republice na takové úrovni a konkurence je tak veliká, že pro úspěch na našich i zahraničních kolbištích je nezbytný celoroční trénink. Tréninková střediska bez odpovídající tréninkové haly jsou ve velké nevýhodě, a výpadek zimního tréninku jen těžko nahrazují.

To dobře pochopil i pan Milan Orel, majitel známého ranče OREL z České Vsi v Jeseníkách. No, a protože je mužem činů, můžete na fotografiích vidět výsledek. Ano, je to nová tréninková hala, která doplnila vybavení areálu, který se určitě stane důležitým regionálním střediskem westernového sportu.

Konečně, A Hollywood Sweetie a Pretty Miss Starbuck si rozhodně dobré podmínky zaslouží, a Pavel Orel, letošní Mistr ČR v reining MLÁDEŽ, nepochybně také.

Stavba postupovala velmi rychle, už jsem se obával, že se mi nepodaří fotografie z jejího průběhu získat. Paní Helenka však skvěle zapracovala, a tak alespoň dvě stavební vidíte (určitě potěší i stavaře mezi námi).

Dnes už v Jeseníkách leží sníh, v hale zbývá dokončit jen povrch a provoz může být zahájen.

Za den "D", slavnostní otevření, byla vybrána neděle 13.12.2005 (v Jeseníkách nejsou pověrčiví, a nakonec není to přeci pátek) ...

            ... přejme tedy nové hale, ať se po dlouhá léta dívá na krásné koně a skvělý reining ...

                                                                                                                                         ... Orlům pak, ať vyletí ještě výš !!!foto Helenka Orlová

JH

 

P.S. dokončených i rozestavěných areálů je čím dál víc, možná by nebylo špatné podívat se jak si vedou ve Štěnovickém Borku, jak odpočívá "Katedrála", jak roste "puntíkaté království" v Břežanech, co ranch Patriot, jak v Borové, co Kozlovice, jak Lucky Valley (jestli jsem na někoho zapomněl, ať se nezlobí) ... přibývá to, co ?

Je vidět, že westernový sport zapouští pevné kořeny a určitě jeho kvalita v dalším období poroste.