PLQHA v Polsku již téměř 150 "quarterů" ...

 (15.11.2006)

 

... dobrá zpráva přišla z Polska, oblíbené plemeno reinerů - American Quarter Horse - si našlo své příznivce i v Polsku ...


 

"Almost 150 American Quarter Horses in Poland"

Warsawa, Polsko, 14.11. 2006

Polsko má 126 registrovaných registerd American Quarer Horses - to je nejnovější zpráva z Amarilla (USA). Celkem je evidováno 80 klisen, 41 hřebců a 5 valachů. Polish Quarter Horse Association  však informuje o tom, že celkový počet  Quarter Horses v Polsku je vyšší (více než 150 koní). "Musíme ověřit údaje o tom jak veliká část polských chovatelů dosud nezahájila registrační procedůru v AQHA. PLQHA je připravena jim v případě zájmu s touto problematikou pomoci" - řekl místopředseda PLQHA  Daniel Jastrzebowski.

 

"Jsme velmi potěšeni zejména vysokým podílem klisen a hřebců - to je velmi důležité pro dynamickou expanzi chovu QH v naší zemi" - dodal předseda PLQHA Piotr M. Rudnicki.

 

PLQHA je novou polskou asociací, která vznikla v letošním roce a za oficiální afilaci AQHA bude přijata na následujícím konventu AQHA.

 

Pokud máte zájem o více informací o Polish Quarter Horse Association, obraťte se na Daniela Jastrzebowského, email daniel.jastrzebowski@plqha.com nebo tel. +48 600 427 774.

Informace získáte i na www.plqha.com .

 

Daniel Jastrzebowski

PLQHA Vice Chairman,

International & Communication Director

 JH