WWR CUP 2005 v Polsku ...

 (30.5.2005)

 

... víkend 11. a 12. června bude doslova nabitý sportovními událostmi. Na jednu z nich vás zve Daniel Jastrzebowski z Polska. Předkládáme vám volný překlad jeho textu.


  WWR CUP 2005 mezinárodní Western Riding Show v Polsku

 

Padesát koní a jezdců z pěti evropských zemí se zúčastní WWR CUP 2005, který se bude konat 11. a 12. června v Iwno Horse Stud (200 km od německých hranic).

WWR Show je jednou z nejnáročnějších soutěží pořádaných na území Polska. Mimořádně úspěšný loňský ročník se těšil velkému zájmu diváků, medií a nejlepších polských jezdců. Organizátoři věnovali přípravě veškerou potřebnou pozornost.

Letošní ročník je spojen s malou výstavou nejnovějších trendů v chovu koní, výstroje pro koně a dalších souvisejících souvislostí. Bude to jedinečná příležitost pro rozvinutí obchodních kontaktů s polskými i zahraničními vystavovateli a navázání nových.

 

Pro soutěž jsou vypsány následující disciplíny a třídy: Reining Open, Reining Youth, Jackpot Reining Junior, Western Pleasure Open, Western Pleasure Youth, Trail Open, Trail Youth.

Novinkou  bude Jackpot Working Cow Horse.

 

Soutěž započne 11.června rozjížďkami Trail Youth a Open, Western Pleasure Youth a Open, Reining Youth a Open. Do programu tohoto dne bude rovněž zařazen Jackpot Reining Junior. V neděli 12.června následují finálové jízdy všech disciplín a tříd, program bude doplněn ukázkami Cuttingu.

 

Rozhodčí celé soutěže bude Dr.Hilde Jarc (Rakousko, pozn. - na Hilde si jistě pamatujete z loňského MČR WRC), která je mezinárodní rozhodčí NRHA a FEI. Koně vlastní a jezdí od svých 22 let, ale snila o nich od dětství. Se svým "Arabem" vyzkoušela nejrůznější disciplíny od drezůry a skákání, až po vytrvalostní ježdění, ve kterém dosáhla výborných úspěchů (v letech 1984 a 1985 se stala evropskou vice-mistrní FEI). Začátkem osmdesátých let poznala i westernové ježdění na klinice s Jeanem Claudem Dyslim a ihned na ni zapůsobilo. Na prvním Evropském šampionátu v roce 1982 v Aachen startovala za rakouský tým a zúčastnila se zde svého prvního školení rozhodčích.  Hilde pracuje ve vedoucí pozici na rakouském Ministerstvu zdravotnictví a žen .

 

Účast na soutěži rovněž přislíbili mnozí polští a evropští jezdci, včetně Marie Karlsson, Greta Wilkenson, Jacqueline Lang-Andersson a Simon Andersson ze Švédska. Marie je profesionální westernovou trenérkou. Stala se pětinásobnou mistrní Švédska v Reiningu, Western Ridingu a W.Horsemanshipu. Čtyřikrát byla vyhodnocena jako jezdec s nevyšším počtem získaných bodů v Reiningu, Western Ridingu a W.Horsemanshipu, a stala se evropskou mistrní mládeže FEWI a německé EWU. Jako pomocná trenérka špičkového německého jezdce George Maschalaniho získává mnoho zkušeností z každodenní práce s jeho čtrnácti koňmi šest dní v týdnu.

Rakousko bude reprezentovat Tomáš Bárta, profesionální trenér z Groß/Enzerdorf (nedaleko Vídně). Tomáš je šampión NRHA a AQHA v reiningu, Working Cow Horse a cuttingu. Uspořádal již mnoho kurzů v Rakousku i v Polsku, a jeho studenti úspěšně startují na evropských soutěžích. Tomáš je také rozhodčí NRHA. Nyní to bude již druhá soutěž, které se v Polsku zúčastní.

Dalším známým účastníkem bude Jiří Kašpárek, zkušený jezdec z České republiky. Jirka je mnohonásobný vítěz Reining Senior a CZQHA Cutting Reserve Champion. Ve spolupráci s Western Horsemanship týmem Piechowice je Jirka častým hostem na kurzech w.ježdění v Polsku. V soutěži předvede dva vlastní koně, QH hřebce Jacs Cro Bar a APH Gota Lota Smart.

Lothar König, talentovaný německý jezdec, předvede čtyřletého "blue roan" AQH hřebce Be Aech Broadyprise (po Broadway BH) z chovu Rolfa Peterky a bude to první vystoupení této dvojice v Polsku.

Mezi domácími účastníky budou i známí polští reineři Aleksander Jarmula a Marek Nortman. Aleksander reprezentuje Polsko v mnoha evropských arénách, naposledy na ME FEI v Manerbiu (pozn. u nás jsme mohli Alekse vidět před dvěma týdny v Rožnově p.Radhoštěm). Startovat bude s osmiletým hřebcem Miles O Rima (po Jack O Rima).

Poznamenejte si prosím, že Iwno Horse Stud (chov plnokrevných dostihových koní) najdete v Iwnu, tradiční polské vesnici, 30 km od Poznaně.

Akce je skvělou příležitostí představit se na polském trhu a navázat nové kontakty.

Jedna věc je jasná: WWR CUP 2005 bude milníkem historie western ridingu ve střední Evropě.

 

Další informace najdete na oficiálních webových stránkách:

www.wwrcup.wild-west-riders.com

 

Show Manager: Daniel Jastrzebowski +48600 427 774

E-mail: wwrcup@transterm.com.pl

 JH