"Ranch Patriot" ...

 (23.3.2005)

 

 

... již před nějakou dobou jsem se zmiňoval o tom, že na jihu Čech vznikne sportovní areál pro reining a další westernové disciplíny. Je to skutečný svátek vždy, když se někdo rozhodne investovat do našeho oblíbeného sportu, a tak vám dnes předkládám fotografie ze stavby nového areálu tak, jak byly pořízeny v minulém týdnu ...


"Ranch Patriot" v Plástovicích u Českých Budějovic ...

... na dohled od chladicích věží Temelína vzniká nové westernové sportovní centrum se zaměřením na reining a cutting. Areál má prakticky hotové základy a nebude to dlouho trvat než začne ze země růst nová hala (rozměry 30x50 m), stáje, klub a ubytování pro personál. Věřte, nevěřte, všechno má být v červnu hotové. Stavaři dneska umí zázraky, rančer je stavař a používá k realizaci vlastní firmu. Proto oblékl montérky a řídí stavbu osobně přímo na místě. To prý dělá pouze u staveb nejvyšší důležitosti. Na těch fotografiích to není vidět, ale ještě před chvilkou se tam míhali stavební stroje a dělníci jako reiningoví koně na rychlých kruzích. Veškeré kovové konstrukce jsou už dávno připravené, a tak montáž půjde rychle.

Celý areál je koncipován jako tréninkové centrum pro koně a jezdce, zároveň však bude mít dostatečné podmínky pro pořádání závodů i s účastí diváků.

Majitelem areálu je pan Jiří Jíša s rodinou. Koně jsou u nich již po řadu generací, a tak není pochyb, že dobře vědí jak na to. Přesto se nebrání poznatkům jiných, a tak se na přípravě projektu podíleli naši dobří známí Tomáš Martínek, Ika Machalíková a František "Brejlička" Jindra (ten dokonce na místě, odkud je pořízena první fotografie, bude stavět svůj nový dům, svůj hrad). Nejzajímavější část realizace projektu - nákup koní - přijde na řadu až bude všechno ostatní hotové. Hledá se trenér.

Pojďte podívat jak to vypadá ...

Tohle není ranní rozcvička, to nám Jirka s maximálním zaujetím vysvětluje co kde bude, a co si máme kde představit ...

... a tady pohled do budoucí haly, mnoho práce už je hotovo, kdo už stavěl ví, že dokud se dělá v zemi, tak to na pohled moc nepřibývá

 

... a tady je máte všechny,

zleva Jirka, Dianka, Dominika, rancherka Jana a

samozřejmě František.

 

Nad plány spolu proseděli snad stovky hodin,

vypili litry kávy a probrali bezpočet nejrůznějších

řešení všech detailů stavby ...

 

 

 

... výsledek už uvidíme zanedlouho a je jasné, že bude stát za to !!!

                                                                                    Takže, pamatujte si - "Ranch Patriot" ... reining&cutting

 JH

 

P.S. Po "katedrále" pana Sedláčka v Horce u Olomouce, po ukázce stavby venkovního kolbiště Sojkových, po areálu "Borců" z Borku, tedy Jirákových, po ukázce přípravy nové stavby haly manželů Konopáskových  (stáj Watani) a přípravě nového povrchu v hale na Čeladné, je toto další příklad toho jak zájem o westernový sport u nás roste. Teď nám tady chybí snad už jen "Lucky Valley".