Slovensko na "MASTERS 2005" ...

  (2.5.2005)

 


Slovensko zná jméno svého reprezentanta

na "FEI Wordl Reining Masters 2005" v Manerbio ...

                                                       .... Zuzka Pačesová

Velká G R A T U L A C E !!!

... Zuzka má další důvod se takhle pěkně usmívat 


Dňa 1. mája 2005 sa konala v rámci  VIII. ročníka pretekov Austrian Classic v  rakúskom  Weikersdorfe  aj kvalifikácia na FEI Masters Final 2005. Popri rakúskych reineroch  bojovalo o účasť na FEI Masters Final 2005 aj týchto šesť slovenských jazdcov:

Peter Šimek, Martina Jablonická,  Ria Madáková, Daniel Meždej, Martin Barančok a Zuzana Pačesová.

Bola to vlastne prvá súťaž, kde sa stretla slovenská reiningová špička, pôsobiaca na Slovensku a v zahraničí. Ako sme už pri predstavovaní reiningových jazdcov na Vašich stránkach spomenuli, na Slovensku nie je zatiaľ žiadna hala, kde by sa mohli poriadať takéto preteky. Toto bol aj dôvod, prečo FEI povolila  výnimku, usporiadať kvalifikáciu  slovenských jazdcov v rámci  rakúskych pretekov CRI – B.  

            Súťaže sa zúčastnilo spolu trinásť jazdcov. Okrem spomenutých slovenských jazdcov to boli štyria rakúski, pričom najväčšie „eso“ súťaže – Rudi Kronsteiner išiel s dvoma koňmi ( Chex Enterprise a Sevent Iron ). Ďalší zúčastnený štát bolo Poľsko, ktoré reprezentoval Alexander Jarmula.

            Prvé dve miesta v kvalifikácii zaujal podľa očakávania Rudi Kronsteiner. Tretie miesto patrilo taktiež Rakúsku zásluhou Christine Berndorfer, a štvrté miesto obsadila Zuzana Pačesová, ktorá zaostala za tretím miestom len o 0,5 boda . Stala sa tak víťazkou slovenskej fvalifikácie, čo pre ňu znamená účasť na FEI Masters Final 2005 v Manerbiu.

            Určite  ani ďalší účastníci kvalifikácie  nesklamali. Pre všetkých z nich to  boli vlastne prvé preteky po zimnej prestávke, viacero týchto koní  predvádzalo svoje reiningové úlohy v hale po prvýkrát vôbec. Veľmi pekným výkonom sa prezentovali Martin Barančok a Daniel Meždej, pričom Daniel zaostal za Zuzkou len o 0,5 boda a Martin o 2 body.

            Naši reiningoví jazdci strávili v Rakúsku spolu štyri dni. Ako oni hovoria, za ten čas vytvorili tak super team, že si sami nazvali túto kvalifikáciu ako prvý krôčik na ceste do Aachenu 2006, kde by sa chceli kvalifikovať. Na to , aby sa  toto stalo skutočnosťou, potrebuje každý z nich získať dvakrát v pretekoch CRI minimálne  67 bodov a raz sa zúčastniť súťaže družstiev CRIO.  

            Veľmi vysoko hodnotili pomoc Verna Sapergiu a Sylvii Rzepky, ktorí si popri tom, že na reiningové súťaže priviezli do Weikersdorfu 19 koní, vždy našli čas sadnúť  na kone našich reprezentantov, dozerať  na ich tréningy a  ochotne pomôcť  radami, ktoré v danej chvíli znamenali veľmi veľa.

            Ja by som sa spolu s prezídiom SAWRRu a Slovenskou jazdeckou federáciou touto cestou chcela veľmi pekne poďakovať každému z nich za predvedené výkony, maximálne zodpovedný prístup k reprezentácii a popriať im, aby sa sen, ktorý začali snívať, splnil.

  

Výsledky  CRI –B Reining FEI

 

1. Rudi Kronsteiner           A        Chex Enperpise                      145 bodov    ( 72,5  a 72,5 )

2. Rudi Kronsteiner           A        Sevent Iron                             141                ( 71,0  a 70,5 )

3. Christine Berndorfer     A        Bobs Manolla                         140                ( 70,0 a  70,0 )

4. Zuzana Pačesová         SK       Written Prescription              139                ( 70,0 a  69,0 )

5. Daniel Meždej               SK       Painted Pepito                        138,5             ( 70,0 a  68,5 )

6. Claudia Klucsaritz         A        Fifty Proof                               138                ( 68,0 a  70,0 )  

 

 

Eva Pačesová


fotografie Foto 4U 

JH