Reining a Olympijské hry ...

 (17.5.2005)

 

 

 

... NRHA na svých webových stránkách zveřejnila krátký článek o tom, jak pokračují jednání o zařazení reiningu na OH. Předkládáme vám tento článek ve volném překladu od Jany Kytkové ...


 

National Reining Horse Association

 

Valná hromada FEI – Reiningový "olympijský sen" je stále živý a reálnější

 

Kdy bude Reining na Olympijských hrách? Takovou otázku jste určitě jste už slyšeli. Reining, jediná westernová disciplína schválena na soutěžích Federation Equestre Internationale (FEI), dostal podstatnou a velmi povzbuzující podporu od FEI, když na letošní Valné hromadě FEI, mezi 5. a 10. dubnem v Londýně, byl schválen návrh na doporučení Mezinárodnímu olympijskému výboru (IOC) k přijetí reining jako čtvrté jezdecké disciplíny pro příští Olympijské hry. V rámci diskuse, Valná hromada FEI schválila, že FEI vynaloží veškeré úsilí k podpoře tohoto návrhu.

 

O které disciplíny se jedná? „Je známo, že Vytrvalostní ježdění a Reining touží dostat se na Olympijské hry… obě disciplíny by chtěly pomoci odstranit všeobecné problémy,“ konstatoval generální tajemník, když byl dotázán, o které disciplíny se jedná.

 

Podle FEI tiskového prohlášení má tento návrh na již takové postavení v jezdeckém sportu, že by se měl určitě dál podporovat. Přijetí jezdeckých disciplín „Organizačním výborem olympijských her“ je podmíněno organizační pomocí a dohledem FEI na náklady a zabezpečení technických podmínek v místě konání Olympijských her. Nynější Olympijský program by se měl zaměřovat na to, aby zůstal dynamický, musíme brát v úvahu, že je to i lepší pro televizní vysílání a zobrazuje to opravdovou prestiž jezdeckých disciplín.

 

Když jsme se zeptali jestli bude navržený postup úspěšný, generální sekretář řekl: „ Bude to dlouhodobý proces, samozřejmě je zde stále mnoho prostoru pro lobbying.“ Dále poznamenal, že všechno závisí na Mezinárodním olympijském výboru, zda-li přijme návrhy FEI.

 

Celkem se v průběhu týdne na místě konalo 30 různých setkání. Během Valné hromady bylo schváleno druhé vydání reiningových pravidel s platností od 1. ledna 2005. Valná hromada také souhlasila se základem prezentací na téma Strategický plán 2006 – 2010 během fóra a společného jednání. Mezi 350 účastníky a reprezentanty reiningového sportu byli také předseda Reiningového výboru FEI a RHSF prezident Frank Costantini, NRHA výkonný ředitel Dan Wall a Don Treadway, AQHA ředitel pro Marketing a členské záležitosti.

 

Valná hromada souhlasila se zásadami Strategického plánu na léta 2006-2010, které byly prezentovány během fóra a společných jednání.

 

NRHA, Reining Horse Sports Foundtion a American Quarter Horse Association se spojili, aby zaručili pokračující vzestup propagace reiningového sportu na celém světě. Společně s FEI tedy zůstává hlavním cílem přijetí reiningu na Olympijské hry.

 

National Reining Association (NRHA) byla založena v roce 1966 a řídí všechny záležitosti týkající se reiningového sportu. NRHA zabezpečuje podporu tohoto sportu a má zajistit nejvyšší standart soutěží. S podporou těchto sponzorů Rocky Mountain Clothing Company, Cowboy Central, Horse & Rider Magazíne, Markel Insurance, Oklahoma City Convention & Visitors Bureau, Quarter Horse News, Kiser Arena Specialists, Houstin Ranch Embryo Transfer Center, Classic Equine, Leddy´s Cowboy Tack, John Vance Auto Group, LaQuinta Inns & Suites, The Rider´s Edge, Land O´Lakes Purina Mills LLC, Anderson Bean Boot Company, Elite Trailer Mfg. a Platinum Performance, pokračuje NRHA ve vzdělávání svých členů a veřejnosti o reiningu. Pro veškeré informace o reiningovém sportu navštivte www.nrha.com nebo volejte na telefonní číslo 405-946-7400.

 

NRHA Media Contact:

Carol Timmer

3000 NW 10th Street, Oklahoma City, Oklahoma 73107-5302

Tel.: 405-946-7400, Fax: 405-946-8610

E-Mail: media@nrha.com // Website: www.nrha.com

 

 

překlad Jana KytkováJH