"Ride & Slide Čeladná 2005" - těsně před startem ...

 (12.5.2005)

 

... a máme tady poslední informaci, mnozí startující jsou již na místě. Zítra odpoledne budou na programu licence jezdců a večer veterinární přejímka koní. V sobotu ráno - "Ride & Slide 2005" ...

A kdo je mezi hosty této soutěže ? To vám píše Michal Pec ...


  ČELADNÁ RIDE & SLIDE 2005 – mezinárodní závody

 

Více než 50 dvojic se přihlásilo na vůbec první závody NRHA pořádané v České republice – „Čeladná Ride & Slide“. Mezi přihlášenými jezdci a koňmi jsou i jména velmi známá v Evropě.

 

KS Whizaway v Čeladné

KS Whizaway – jeden z nejúspěšnějších reiningových hřebců roku 2004 přijede do Čeladné. Tento 6-ti letý hřebec s jezdcem Ton de Rooy jsou z Holandska. Ton de Rooy bude v sedle hřebce poprvé. Tento ryzák po Topsail Whitz z matky Dun Star Holly měl loni úžasnou sezónu! Se svou jezdkyní a trenérkou – Ann Poels (Belgie), vyhráli téměř všechny závody, kterých se zúčastnili. Od března 2003 nešel hřebec žádný závod hůře než za 71,5 bodu! V žebříčku NRHA  skončil na 26. místě ve třídě Open.V roce 2004 KS Whizaway s Ann Poels vyhráli NRHA Morrison Trophy Int. Open Division v Moorsele (Belgie), umístil se na 5. místě v Breeders Derby Final v Kreuthu, vyhrál NRHA Morrison Bronze Trophy Open v Herentals (Belgie). V Breeders Futurity v Kreuthu vyhrál Pullman Bronze Trophy a sezónu završil vítězstvím v Lawson Bronze Trophy v Luik (Belgie) a kvalifikací na AQHA World Show v Junior Reining. V roce 2003 vyhrál KS Whizaway v sedle s Ann Poels belgické Futurity se skóre 73,5 bodů.

 

Tod de Rooy pojede v Čeladné ještě jednoho koně – 5-ti letého hřebce Ruf Act To Follow, po Lil Ruf Peppy.

 

     

 

Chuck Klipfel ohlásil svůj příjezd

 

Chuck Klipfel, americký trenér, který působí v Evropě, poslal svou přihlášku na “Čeladná Ride & Slide 2005”. Je znám svými úspěchy v tréninku profesionálních i amatérských jezdců. S koňmi Sprattin, Joe Wise ER a Stylish Top Gun, se zúčastnil mnoha významných závodů po celé Evropě, jako jsou Breeders Futurity a Derby, Americana nebo The Challenge. Před svým příjezdem do Čeladné se Chuck umístil na třetím místě v NRHA Lawson Bronze Trophy Open ve  Weikersdorfu (Rakousko).

 

 

Zuzana Pačesová se vrací zpět do Čeladné

 

Zuzana Pačesová, jedna z nejlepších slovenských reiningových jezdkyň a trenérek, pracuje jako asistentka Verna Sapergiho. Je mnohonásobnou Mistryní Slovenska, vítězkou NRHA Bronze Trophy v Limited Open division. Soutěží nejen na Slovensku a v Rakousku, ale mohli jsme ji vidět i v německém Kreuthu. Před dvěmi týdny vyhrála Zuzana slovenské CRI ve Weikersdorfu a skončila čtvrtá v rakouském CRI. Obě soutěže se jely najednou.

 

Michal PecJH