"Ride & Slide Čeladná 2005" - trofej pro vítěze ...

 (8.5.2005)

 

... bronzová trofej pro vítěze je připravena


ČELADNÁ RIDE & SLIDE 2005 – představujeme Vám trofeje NRHA

 

Od roku 1969 obdarovává NRHA nejlepší reinery nejvýznamnější soškou v reiningovém průmyslu – bronzovou trofejí. NRHA bronzová soška prezentuje koně a jezdce v nejvíce vzrušujícím momentu reiningové úlohy – sliding stopu.

 

Použití bronzové sošky jako trofeje pro nejlepší reinery má svoji historii. První bronzová trofej NRHA byla předána klisně Miss Sue Skip v sedle s jezdcem Deanem Smithem v roce 1969 na NRHA Futurity. Od začátku 70.let bylo možno tuto trojef získat ve třídách Non Pro a Open, prakticky okamžitě se stala nejžádanějším a nejuznávanějším oceněním, každý tu sošku chtěl mít. V roce 1979 se obrátila NRHA na pana Lawsona, aby vytvořil speciální sošku pro Futurity. Následně byl pak pan Lawson znovu kontaktován v roce 1982, tehdy vytvořil sošku úplně novou. V roce 1990 vyzvala NRHA pana C. R. Morrisona  k vytvoření další sošky a nakonec v roce 2004 byli oba umělci požádání o zaktualizování oboutrofejí. Pan Morrison k tomuto úkolu přistoupil tak, že položil přední nohy koně dolů k zemi a uvolnil jeho ramena, aby se více přiblížil k dnešnímu pojetí sliding stopu.

 

Poprvé v České republice a ve Střední Evropě vůbec, pojedou jezdci na Čeladné o "Morrisson Bronze Trophy". Bude to ve třídě Open. V této třídě bude mezi jezdce umístěné na předních místech také rozdělena finanční odměna 1000 USD. Ve třídách Non Pro a Intermediate Open se bude soutěžit o dvě "Pewter Trophies". Připraveny jsou rovněž 4 NRHA plakety pro vítěze tříd Youth 13 & under, Youth 14-18, SBH Open and SBH Non Pro.

 

 

Morrison Trophy ...                                                                      Pewter Trophy ...

 

"Čeladná Ride & Slide 2005" v médiích

Nejvýznamnější český časopis zabývající se tématikou koní - "Jezdectví" - vydalo rozsáhlý článek o závodě ve svém dubnovém čísle. Další článek byl publikován v nejnovějším vydání "Českého Reineru”. "Český Reiner" je rovněž mediálním partnerem závodu "Čeladná Ride & Slide 2005". Dvojčíslo březen/duben holandského časopisu "De Quarter" otisklo zprávu o chystaných závodech "Čeladná Ride & Slide". První článek byl rovněž publikován v tisku "Reiner of Europe" (Itálie).

 

Další informace Vám rádi poskytnou:

Paint horse s.r.o., Klára Šalková: +420 777 144 244, e-mail: equi@ova.pvtnet.cz

Show manager: Michal Pec: +48 698 167 047, e-mail: mipe@poczta.wp.pl

Show secretary: Katarzyna Pec: e-mail: pecka@poczta.wp.pl

 

foto Katka DziadkováJH