NRBC Open Derby 2005  ...

 (28.4.2005)

 

... a opět se hlásí Tomáš Martínek a Kristina Žourová se svými poznatky a zážitky z "Mekky reiningu" ...


NRBC Derby 2005 – jedinečné a plné překvapení!

Dell Hendricks ovládá NRBC už čtyři roky za sebou!

A nejen to – díky svým triumfům na NRBC překročil

milionovou hranici a stal se tak šestým „milionovým reinerem“!

 

 

 

 

Na vlastní oči jsme v texaském Houstonu zhlédli dvě finálová klání, plné kvalitních jízd a napětí: v pátek 22.4.  jsme se potili, když bojovali o prvenství Non Pro jezdci, a v sobotu 23.4. ještě více u vyrovnaných jízd ve třídě Open, kde závodil i náš kůň. Ale hezky po pořádku.

Na naši výpravu z Griffin Quarter Horses čekala mnohá překvapení. Nejprve si sedla smůla na vítěze dvou minulých ročníků ve třídě Non Pro Lance Griffina a hřebce Whiz N Tag Chex a do finále se tato dvojice nedostala. Smůlu měla i jeho dcera Samantha, které s loňským vítězem NRHA Non Pro Futurity, valachem A Bright Chic, uniklo finále jen o kousek. Oba jinak draví soutěžící byli hodně zklamaní. Ovšem důvod k radosti se v pátek večer nakonec přeci našel: to když ve finále NRBC Non Pro zvítězila klisna  Diamonds For Chic s Wendy Latimer v sedle (podle příjmení znalci jistě poznali, že je to manželka slavného trenéra). Přestože Wendy startovala úplně první, její skore 220,5 nikdo další nepřekonal. Stala se také vítězkou Intermediate Non Pro a její radost byla opravdu veliká. A my jsme jí to přáli, alespoň jedno vítězství zůstalo na ranči.

V sobotu proběhlo finále NRBC ve třídě Open. Z původních necelých dvou stovek startujících se do finále probojovalo  25 koní. Jízdy byly vyrovnané a opravdu napínavé: když skončil 17 v pořadí Andrea Fappani, přiřadil se svými 225,5 body k dalším dvěma jezdcům (Todd Crawford a Brent Naylor), kteří se doposud dělili o první místo. Už jsme se začínali těšit na dramatické rozjížďky, naše očekávání ovšem zmařil Dell Hendricks. S hřebcem Hit The Lights zajel na 227,5 bodu a tím bylo o vítězi rozhodnuto.  Zbylí tři jezdci už do prvních míst nezasáhli. Toto vítězství bylo pro Della Hendrickse významné hned několikrát: nejenže se stal vítězem této prestižní soutěže už po páté, a dokonce po čtvrté za sebou (v letech 2004 a 2003 zvítězil s koněm Reminic N Dunit, v roce 2002 s hřebcem Starlights Wrangler, v roce 1998 zvítězil s hřebcem Boomerjac), ale navíc během NRBC překročil milionovou hranici a stal se tak šestým „milionovým reinerem“. Že potom následoval večer plný oslav (kde se společně bavili vítězové i poražení) nemusíme dodávat. Bujaře oslavoval i Cody Sapergia, který s hřebcem JD Whizkey skončil mezi elitními jezdci  na šesté příčce. Tak přinesl Griffinům nejenom šek na 26 000,-USD, ale také skvělé překvapení, které zahojilo jejich smůlu v rozjížďkách.  

Nashledanou na NRHA Derby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brent Naylor a Hollywood Yankee Kid, 2.místo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Todd Crawford a Lena Gallo, 2.místo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrea Fappani a Custom Legend, 2.místo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cody Sapergia a JD Whizkey

 

Zdravíme všechny doma ...

Kristina a Tomfoto a text Kristina Žourová a Tomáš Martínek