Ranč Petra Pavla, aneb "... u laňky Zuzanky"

  (23.1.2005)

 

... dnes se spolu podíváme na ranč Petra Pavla z Mariánských Lázní ... určitě vám to bude divné, proč laňka na reiningovém serveru, ale život je barevný a sami uvidíte, že Zuzanka je okouzlující a nepominutelný obyvatel budoucího reiningového ranče, který vám nedovolí projít bez povšimnutí


 

"... u laňky Zuzanky"

 

Petr Pavel je náš, zatím možná méně známý, chovatel QH a PH, a budoucí reiner.

Ranč, z velké části hlavně daňčí farmu, najdete v těsném sousedství Mariánských Lázní. Rozloha ranče je 90 ha, a to už dá dost práce. Přesto zbývá čas i na koně. K těm se dostal před několika lety, a učarovali mu "malovaní" koně a quarter horses.

Po několika návštěvách v Kostelanech v sobě Petr Pavel objevil reinerské srdce a začal se systematicky na reining připravovat. Koně z vlastního chovu (nejčastěji po Peppy Golden Scooter) si sám připravuje a trénuje. Jeho současná největší koňská naděje je však zatím příliš mladá, a tak se na soutěžích sejdeme nejspíš až za rok.

Tady je na fotografii se svým hřebcem "Ninem". Musím se vám přiznat, že jsem přijel na ranč už dost pozdě a světla rychle ubývalo. Proto některé záběry vypadají jako z "Elektrického jezdce" ...

 

Tak a tohle je Zuzanka ...

Zuzanka se od koní nehne, určitě se považuje za jednoho z nich ... je to prostě místní "maskot"

 

 

Petr Pavel s manželkou a Ninem ...

                                         ... hodně úspěchů !!!

 

Vidíte, že to už byla opravdu tma, na té fotce to vypadá skoro dost dramaticky. Věřte mi ale, že stojí za to se tam zastavit.


 

Abych rančera uklidnil, že neuvidíte jenom bláto a špinavé koně, přidávám několik starších fotografií z léta.

Jsou sice už asi dva roky staré, ale je na nich vidět prosluněný ranč ...

 

Tohle byla první soutěžní naděje, bohužel o ní něšťastně přišli ...

 

A tady vidíte půlročního hřebečka "Ilči" po Peppy Golden Scooter. Dnes je u Brna (Liškovi) ... 

JH