Co dělají Konopáskovi, aneb "puntíkaté království" v zimě ...

 (1.2.2005)

 

... dnes se podíváme do Břežan u Prahy. Když jsem tam přijel byla hrozná zima, foukal studený vítr, ale ještě nebyl sníh. Dnes už je určitě i tam bílo ...


Myslím, že Konopáskovi jsou pro své aktivity v chovu appaloos a plnokrevných arabů dostatečně známí, a tak je není třeba rozsáhle představovat. "Miss Bára Elegance", jak tady obvykle pojmenovávám jejich dceru, se proslavila svými úspěchy ve westernových soutěžích s appa klisnou "JKS Miss Elegance", se kterou ještě jako malá holčička udivovala okolí svými výkony. To je ale už několik let, a i když ještě minulý rok spolu vítězili v MČR WRC mládeže, letos už se bude "Misina" věnovat výhradně mateřským povinnostem, a Bára svému hřebci "Rambovi" (Rambo Watani) a reiningu. Možná se objeví i nový kůň.

 

Vítá vás Watani a "puntíky" ...

V klubovně bylo teplo, všude trofeje ze soutěží ...

Rambo zatím odpočívá, ale už brzy začne trénovat ...

A několik záběrů z ranče. Ta zastřešená kruhovka je opravdu bezva ...

 

Vidíte, že byla opravdu zima, přesto mi pro fotku na rozloučenou obyvatelé ranče zapózovali (s výjimkou paní Simony, tu jsem před objektiv nemohl dostat - škoda, protože jí to, jako ostatně vždycky, ohromně slušelo) ... Honza, Bára a Karel

 

Zima je pro většinu z nás obdobím odpočinku a sbíráním nových sil. Pro vrcholové sportovce, jakými Bára a Karel bezpochyby jsou, je toto období většinou velmi krátké a práce na přípravě pro novou sezónu už začaly ... Ať se vám daří vše co si pro letošní rok naplánovali !!!

 

Honza a Simona se věnují zejména chovu, letos samozřejmě, jako mnozí další, očekávají nové přírůstky ...  hodně chovatelských úspěchů !!!

 

JH

 

P.S. majitelé ranče připravují stavbu kryté haly, v současné době řeší problematiku územního řízení, což jim nezávidím, protože ten souboj s úřady bývá většinou obtížnější než vlastní stavba, může někdy trvat i několik let ... přesto pokud se jim tento záměr podaří zrealizovat, vznikne nedaleko Prahy další perfektní tréninkové centrum, a to je rozhodně dobrá zpráva.