Weekend se Sylvií Katschker ...

 (7.3.2005)

 

... o tomto víkendu se zájemci o problematiku posuzování westernových disciplín sešli u "KATEDRÁLY" v Horce u Olomouce se známou rakouskou rozhodčí Sylvií Katschker (FEI, NRHA, AQHA, APHA, ...). Akce byla pojata jako školení rozhodčích WRC a zájemci o licenci rozhodčího skládali příslušnou zkoušku.


Se Sylvií jsme se neviděli poprvé, stejné setkání nad pravidly se s ní uskutečnilo už před rokem, na podzim minulého roku Sylvie posuzovala kvalifikační závod CRI na Čeladné. Letos se s ní jako rozhodčí ještě setkáme, možná v Manerbiu, možná v Kreuthu, ale určitě na kvalifikační soutěži CRI a Mistrovství ČR v reiningu ČJF na Nové Americe.

Obdivuhodné je, jak si Sylvie dokáže udržet přehled ve zněních pravidel jednotlivých organizacích a dokonale sledoval meziroční změny. K rozboru těchto změn se dostaneme v jiném článku, a proto to zde nebudeme rozebírat. Každopádně sledujte www.wrc.cz a www.reining.cz , protože je možné, že VR WRC se příští týden  rozhodne reagovat na změny pravidel AQHA, a ještě pro letošní rok tyto změny doplní do pravidel WRC. ČJF v těchto dnech schvaluje nové znění pravidel pro reining, které reaguje na nové vydání pravidel FEI pro reining platné od 1.1.2005. O všech těchto změnách vás budou tyto servery informovat.

Atmosféru setkání vykreslují následující fotografie ... bylo to zajímavé, příjemné, poučné ...

Sylvie dokáže velmi názorně předvádět správné i nesprávné provedení různých cviků cviku koně. Bohužel, na zaznamenání například ukázky korektního spinu bych potřeboval spíš videokameru, a to jsem neměl. Na této fotografii předvádí Sylvie nově povolené obouruční držení dělených otěží ...

A zde můžete pohlédnout do tváře svým novým rozhodčím ...

 

"Ahoj Sylvia, see you again ..."

 

Rozhodčí jsou na letošní sezónu připraveni, jak jste na tom vy, jezdci ???foto Karla a René Gabrielovi

JH